INVESTITURE CEREMONY

AARAJN4221RAJN4230RAJN4241RAJN4271RAJN4251

LIST OF SCHOOL AUTHORITIES  2017-18

HEAD BOY ARYAN KANOI XII C
HEAD GIRL PRAGYA MAHESHWARI XII A
CULTURAL SECRETARY (BOYS) DHIREN CHUGH XII B
CULTURAL SECRETARY (GIRLS) DIKSHITA KHULLAR XII B
SPORTS CAPTAIN (BOYS) SURYA MAAN XII D
SPORTS CAPTAIN (GIRLS) KARTIKA AHUJA XII D
SPORTS CAPTAIN (GIRLS) GURKIRAN WADHAWAN XII F
PRESIDENT STUDENT COUNCIL HARKRIT SINGH XII B
PRESIDENT STUDENT COUNCIL YUKTA SETHI XII D
VICE HEAD BOY HARDIK CHETAL XI C
VICE HEAD GIRL ZOYA S. KUMAR XI C
VICE CULTURAL SECRETARY (BOYS) ARYAN DHINGRA XI F
VICE CULTURAL SECRETARY (GIRLS) NISHTHA JINDAL XI A
VICE SPORTS CAPTAIN (BOYS) AKSHET AGGARWAL XI C
VICE SPORTS CAPTAIN (GIRLS) NITIKA GUPTA XI A
VICE PRESIDENT STUDENT COUNCIL ABHAY CHAUHAAN XI C
VICE PRESIDENT STUDENT COUNCIL ANAIKA MEHRA XI B

LIST OF HOUSE CAPTAINS

HOUSE POST NAME CLASS
T

A

G

O

R

E

HOUSE CAPTAIN CULTURAL (BOYS)
HOUSE CAPTAIN CULTURAL (GIRLS) RHEA SETH XII – C
HOUSE CAPTAIN SPORTS (BOYS) BHAVAY GARG XII – D
HOUSE CAPTAIN SPORTS  (GIRLS) MANNAT SANDHU XII –  C
HOUSE PREFECT MEHAK JAIN XII – B
HOUSE PREFECT SHREYA SHOREWALA XII – D
HOUSE PREFECT TARINI S. BUDHRAJA XII – B
HOUSE PREFECT
VICE HOUSE CAPTAIN CULTURAL RAGINI SHAH XI- A
VICE HOUSE CAPTAIN CULTURAL AAKANKSHA GADH XI – A
VICE HOUSE CAPTAIN SPORTS RHYTHM ARORA XI – B
VICE HOUSE CAPTAIN SPORTS NANDANA TALWAR XI – F
VICE HOUSE PREFECT SUHANA DHINGRA XI – B
VICE HOUSE PREFECT SAKSHAM BHATIA XI – D
VICE HOUSE PREFECT SIDDEEQ AHMAD XI – C
VICE HOUSE PREFECT LOVKESH PATEL XI – B

 

HOUSE POST NAME CLASS
R

A

D

H

A

K

R

I

S

H

N

A

N

HOUSE CAPTAIN CULTURAL (BOYS) YUVRAJ GOENKA XII – D
HOUSE CAPTAIN CULTURAL (GIRLS) JANVI SANGANERIYA XII – A
HOUSE CAPTAIN SPORTS (BOYS) ALI AHMED TRUMBOO XII – E
HOUSE CAPTAIN SPORTS  (GIRLS) SANUSHA NATH XII – F
HOUSE PREFECT AAKARSH AGARWAL XII – C
HOUSE PREFECT RIDDHI GUPTA XII – F
HOUSE PREFECT RIYA SAINI

PEARL BHATIA

XII – B

XII – E

HOUSE PREFECT KAYNAT GULERIA XII – C
VICE HOUSE CAPTAIN CULTURAL SHREYAM TANEJA XI – B
VICE HOUSE CAPTAIN CULTURAL SUHANA DUA XI- C
VICE HOUSE CAPTAIN SPORTS ISHAN SACHDEVA XI – C
VICE HOUSE CAPTAIN SPORTS   TAHIRA SYALL XI – C
VICE HOUSE PREFECT ARYAN MALHOTRA XI – E
VICE HOUSE PREFECT KAARTIKEYA PANJWANI XI – B
VICE HOUSE PREFECT AMRITA K. MADAAN XI – C
VICE HOUSE PREFECT GURBANI LUTHRA XI – C

 

HOUSE POST NAME CLASS
T

E

R

E

S

A

HOUSE CAPTAIN CULTURAL (BOYS) MAAHIR JAIN XII – C
HOUSE CAPTAIN CULTURAL (GIRLS) AHANA KUMAR XII – D
HOUSE CAPTAIN SPORTS (BOYS) SIDHANT BAHL XII – B
HOUSE CAPTAIN SPORTS  (GIRLS) SHARVI CHOPRA XII – A
HOUSE PREFECT SAKHI THIRANI XII – D
HOUSE PREFECT RISHIKA ABROL XII – C
HOUSE PREFECT ROSE JAIN XII – E
HOUSE PREFECT HARDIK AGGARWAL XII – D
VICE HOUSE CAPTAIN CULTURAL (BOYS) SHAKTIK BANERJEE XI – B
VICE HOUSE CAPTAIN CULTURAL (GIRLS) ANCHAL SADH XI – D
VICE HOUSE CAPTAIN SPORTS (BOYS) GIRIK SONI XI – B
VICE HOUSE CAPTAIN SPORTS  (GIRLS) SRISHTI GULERIA XI – D
VICE HOUSE PREFECT VARNIT JAIN XI – A
VICE HOUSE PREFECT VANSHIKA JAIN XI – E
VICE HOUSE PREFECT VRITIKA SETHI XI – C
VICE HOUSE PREFECT SIMRAN RATHI XI – A

 

HOUSE POST NAME CLASS
V

I

V

E

K

A

N

A

N

D

A

HOUSE CAPTAIN CULTURAL (BOYS) SHIVAM LAHOTI XII – B
HOUSE CAPTAIN CULTURAL (GIRLS) NANDINI GOEL XII – A
HOUSE CAPTAIN SPORTS (BOYS) KARTIK ANAND XII – D
HOUSE CAPTAIN SPORTS  (GIRLS) BHAGYASHREE SUHAG XII – C
HOUSE PREFECT VAIRALI NAGPAL XII – E
HOUSE PREFECT VATSAL SHOREWALA XII – C
HOUSE PREFECT JANNAT PREET KAUR XII – C
HOUSE PREFECT DEVANSH MADHOK XII – D
HOUSE PREFECT RADHIKA DIDWANIA XII – D
VICE HOUSE CAPTAIN CULTURAL ANISH MEHTA XI – D
VICE HOUSE CAPTAIN CULTURAL DHRITI SWAROOP XI – D
VICE HOUSE CAPTAIN SPORTS VATSAL JAIN XI – C
VICE HOUSE CAPTAIN SPORTS   RUNJHUN BAHUGUNA XI – D
VICE HOUSE PREFECT RHEA SHARMA XI – F
VICE HOUSE PREFECT KABEER KOHLI XI – F
VICE HOUSE PREFECT JAYANT GUPTA XI – D
VICE HOUSE PREFECT NANDINI CHOWDHARY XI – F
VICE HOUSE PREFECT RADHIKA GOYAL XI – C

JUNIOR HOUSE CAPTAINS AND PREFECTS

  R.K. House    
Sec. Boys Sec. Girls
VI-D Adamya Gupta (Captain) VI-A Devina Saxena (Captain)
VI-B Abhimanyu Mathur (Vice Captain) VI-B Charvi Singhal (Vice Captain)
VI-C Shaurya Arya (Prefect) VI-D Vedika Singhla (Prefect)
VI-A Snehendu Batabyal (Prefect) VI-D Myra Tyagi (Prefect)
  Tagore House    
VI-B Jivitesh Agarwal (Captain) VI-A Smera Sood (Captain)
VI-D Keshav Kapoor(Vice Captain) VI-D Baani Ahuja (Vice Captain)
VI-B Neev Jain (Prefect) VI-A Gauri Bhargava (Prefect)
VI-D Aarav Tomar (Prefect) VI-C Shreya Dutta (Prefect)
  V.K. House    
VI-C Arihant Jain (Captain) VI-A Mahek Arora (Captain)
VI-C Aadi Nair (Vice-Captain) VI-A Maahi Sharma (Vice-Captain)
VI-C Nirek S. Kathuria (Prefect) VI-C Anshika Gupta (Prefect)
VI-C Naunidh S. Rekhi (Prefect) VI-C Alysa Anand (Prefect)
  Teresa House    
VI-C Adyant Jain (Captain) VI-A Anya Agarwal (Captain)
VI-B Gurtej Singh Lamba  (Vice-Captain) VI-A Shirin Tewatia (Vice-Captain)
VI-A Dhruv Tanwar (Prefect) VI-A Sana Jain (Prefect)
VI-D Krish Dua (Prefect) VI-B Kenisha Kapoor (Prefect)

HOUSE PREFECTS Class-VIII

V.K. House

Dhiren Singh        – VIII-E                         Gauri Nagar   – VIII-E

Teresa House

Adhiyan Syall       – VIII-E                         Arshdeep Kaur – VIII-A

R.K. House

Shweta Sharma   – VIII-B                         Ananya Bindal  –  VIII-B

Tagore House

Madhav Bansal    – VIII-A                         Sanvi Sood     – VIII-E

STUDENT COUNCIL MEMBER 2017-18

CLASS BOYS GIRLS
VIII A ARYAN GADHOK MUSKAAN JAIN
VIII B ANSH TEWARI GURBANI KAUR BAKSHI
VIII C JAWAHAR RANGANATHAN SEERAT AGARWAL
VIII D SAMAKSH CHHIBBER LAVANYA D’SOUZA
VIII E PARV JINDAL AASHVI GARG
VII A VIRAAJ ARORA SAMAIRA DHINGRA
VII B ARYAN JAIN ANANYA SETHI
VII C ARUSH GUPTA AALYA KUMAR
VII D ARNAV SETHI RIVKA SETH
VII E ARNAV GAUTAM TVISHA DHINGRA
VI A REESHIV KHANNA SUPRIYA SINGH
VI B ARYAN MALHOTRA JASNOOR KAUR
VI C BHANU UDAY ANAND NITYA LOHIA
VI D RUBIN SACHDEVA SAINA SETHI

STUDENT MARSHAL  2017-18

CLASS BOYS GIRLS
VI A ISHAAN GROVER

ABEER GUPTA

DHRITI ANAND

SANIA KUMARI

VI B HITEN SAHI

RAGHAV TEWARI

SHLOKA UNIYAL

SAMAIRA ANAND

VI C VATSAL PANJWANI

ADITYA SEHRAWAT

JIYA GUPTA

RHEA VASDEV

VI D ANAHAT MUDGIL

SONAL RATHI

SVANIK BATRA

ISHANI MAKHIJA
VII A AARAV VISHAL VERMA

SAMARVEER SINGH

AYAANA RAHEJA

RUBANI BHATIA

VII B ARNAV GARG

SAUJAS UNIYAL

KASHVEE KAPOOR

MANSI MAAN

VII C UDAY ARORA

PRANEEL KAUSHIK SHARMA

HARSHITA SAROHA

RIYA CHAUDHRI

VII D RISHIT JAIN

ARYAV VIJ

SAMAIRA SARIN

PRISHA GUPTA

VII E DEV TALWAR

ANURAG RANA

YASHANSHI SAJWAN

OJAL GUPTA

VIII A YODHIN BALI

YASHWARDHAN OBEROI

NEHAL PRUTHI

NISHTHA JAIN

VIII B ROHAN SEHRAWAT

ARYAN SHARMA

SHAGUN TOKAS

AAKANKSHA SINGH RANA

VIII C NAMAN SINGH NYSNA KHURANA

SUHAVEE KAUR SETHI

KRISHA SACHDEVA

VIII D KRISH JAIN

AADMANN SINGH KAKKAR

GAURI BAHL

MUDITA S. JAIN

VIII E SHREEVATS PANDEY

ARYAN CHAUDHARY

SAUMYA ANAND

JESLYN SACHDEVA